Jak zhubnout správným stravováním

První pravidlo, které je třeba mít na paměti, je nenechat vás umřít hlady. Většina lidí, kteří se snaží zhubnout, tuto metodu vyzkoušela a nefunguje. Pokud to dříve nefungovalo, proč byste to dělali znovu? Ukázalo se to znovu a znovu těm lidem, kteří používají metodu hladovění, aby se pokusili zhubnout, a po každém sezení nakonec přibrali. To není jejich chyba. Když se člověk vyhladoví, jeho tělo neví, kdy znovu dostane potřebné jídlo. Tady začíná naše líčení předků a naše těla dělají vše pro to, aby šetřily tuky. Tento evoluční mechanismus je často označován jako „mechanismus ochrany proti hladovění“ nebo „režim hladovění“. U žen se tento evoluční mechanismus tvorby aktivuje, když tělo nesplňuje své nutriční požadavky (u žen přibližně 1 200 kalorií).

Režim hladovění zpomaluje úbytek tělesného tuku a spouští úbytek svalové hmoty. To má nepříznivý vliv na stavbu těla, což má za následek typ těla známý jako hubený tuk. To jednoduše znamená, že skončíte s vyšším procentem tělesného tuku, přestože vážíte méně.

Fakta o hladovění:

1. Stres

Když hladovíte, stresujete své tělo. Stres zase zvyšuje kortizol, který zvyšuje břišní tuk. Je logické, že vaše tělo neví, že z něj záměrně zadržujete kalorie a že hned za rohem je několik restaurací a obchodů s rychlým občerstvením.

2. Kalorický příjem

Vaše tělo jednoduše věří, že snížíte příjem kalorií tak silně, že musí být hladomor; a protože neví, kdy budou příště k dispozici zásoby potravin, zpomalí všechny nedůležité procesy pro úsporu energie, jako je zpomalení metabolismu. Úspora energie pro tělo znamená, že spálíte méně kalorií.

3. Důležitost živin

Když připravíte své tělo o důležité živiny, a tím nesplníte kalorické a nutriční nároky svého těla. To nejen zvýší riziko zdravotních problémů, ale také bude hubnutí mnohem obtížnější.

4. Pochopte svou plošinu pro hubnutí

Nakonec dosáhnete plató hubnutí, a tak se vzdáte velmi nízkokalorické diety a znovu naberete veškerou váhu. Proč se to děje? Jakmile začnete normálně jíst, znovu naberete váhu a poté i nějakou část, protože rychlost metabolismu vašeho těla se nevrátila do normálu. Pamatujte, že vaše metabolická rychlost se s vaší kalorickou deprivací zpomaluje. Protože je váš metabolismus stále pomalý, znamená to, že během období po dietě budete potřebovat méně kalorií než dříve.

5. Zvyšte rychlost metabolismu

Abyste zhubli, je důležité udělat co nejvíce pro ochranu rychlosti vašeho metabolismu a pokud je to možné, pro jeho zvýšení. Chcete -li to provést, musíte podvést mechanismus ochrany těla před hladověním, pečlivou manipulací s denním příjmem kalorií, pomocí kardiovaskulárního cvičení ke zvýšení kalorického deficitu a zavedením odporového tréninku k odvrácení ztráty svalové hmoty.

Všechno se odvíjí od skutečnosti, že průměrný muž nebo žena musí snížit příjem kalorií nejméně o 500 denně, aby zhubli 1 libru týdně. Stejně jako ve všem ostatním existují proměnné, které je třeba vzít v úvahu. Každý člověk a jeho tělo je jiný.

Pokud sledujete svůj příjem kalorií, abyste snížili svou váhu, musíte mít na paměti také živiny, které přijímáte. Jeden jednoduchý způsob, který je třeba mít na paměti, je jíst pestrou škálu zeleniny. Červená zelená a žlutá zelenina poskytují bohatý sortiment živin, které jsou pro vaše tělo životně důležité pro udržení vašeho zdraví.

Následuje několik tipů, které vám pomohou zhubnout

1. Pijte vodu a zbytek zapomeňte

Pokud je vaším cílem hubnutí, kromě čaje a kávy vynechejte všechny nápoje. Nápoje mají extrémně vysoký obsah cukru a jsou plné kalorií, ale nenasytí vás. Patří sem ovocné šťávy, zatímco s vysokým obsahem živin mají také vysoký obsah kalorií. Měli byste jíst své ovoce, aby obsahovalo vlákninu. Zelenina je výjimkou. Zeleninu můžete odšťavnit, aniž byste zvýšili příjem cukru.

2. Vyberte kozí sýr před sýrem z kravského mléka

Kalorie v sýru se velmi liší. Sýr vyrobený z kozího mléka obsahuje přibližně o 40% méně kalorií než běžný sýr.

3. Jezte mononenasycené tuky pro hubnutí

Jezte potraviny bohaté na mononenasycené mastné kyseliny (M UFA), jako jsou ořechy, olivový olej a avokádo. Pomáhají nejen při hubnutí, ale také snižují břišní tuk.

4. Přidejte do své stravy kofein

Pijte kávu nebo ještě lépe zelený čaj bohatý na antioxidanty. 2 šálky kávy denně podpoří váš metabolismus a existují důkazy, že denní příjem kávy chrání před Alzheimerovou chorobou. Konzumace 5 šálků zeleného čaje denně zvyšuje metabolismus o 20% a pomáhá vám spalovat tuky a hubnout.

5. Přidejte hořčici pro hubnutí

Vědci prokázali, že pouhým přidáním lžíce hořčice do jídla můžete snížit břišní tuk o neuvěřitelných 20%.

6. Nakupování na hubnutí

Když si při nakupování vyberete přírodní potraviny s přísadami, najdete je v přírodě. Právě se vracíte k základům.

7. Jezte více bílkovin

Bílkoviny jsou velmi syté, ale relativně málo kalorické. Jíst hodně chudých bílkovin znamená, že můžete omezit kalorie a zhubnout, aniž byste pociťovali hlad. Vaše nejlepší volba pro bílkovinové libové kusy masa, ryb, jako je losos atd., A vejce.

Závěr

Hlavním vodítkem při výběru potravin je, pokud jsou přísady obsažené na etiketě něco, co nemůžete vyslovit nebo porozumět, nejíst. Polibte připravená jídla, zpracovaná jídla a rychlé občerstvení na rozloučenou a sledujte, jak se vám zmenšuje pas.

Scroll to Top